Հայ դատի հանձնախմբերի և գրասենյակների գործունեության վերաբերյալ ամփոփ
տեղեկատվություն աշխարհի ավելի քան 30 երկրներից
ԱՄՆ վաթսուն կոնգրեսականներ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյին կոչ են արել դադարեցնել ռազմական օգնությունն
ԱՄՆ վաթսուն Կոնգրեսականներ կոչ են արել Պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյին կիրառել «Ազատության» աջակցության ակտի 907-րդ հոդվածը՝ պահանջելով անհապաղ դադարեցնել ԱՄՆ ռազմական օգնությունը
Sixty U.S. Representatives Call on Secretary Rubio to End Military Aid to
Lawler, Pallone, Bilirakis, and Amo Lead Bipartisan Effort – Supported by ANCA – Demanding Enforcement of Section 907 Sixty U.S. Representatives have
ANCA Rising Leaders Amplify Next-Generation Armenian Voices on Capitol Hill
Students from across America Unite for Career Development and Pro-Armenian Advocacy in Washington, DC – The Armenian National Committee of America
Congressional, Community, and Coalition Leaders to Demand Justice for Armenian and Artsakh
April 2nd remembrance caps nationwide ANCA advocacy campaign to hold Turkey and Azerbaijan accountable for genocidal crimes Members of Congress will
Գասպար Կարապետյանը հրավիրվել է Բրյուսելում ԼՂ բանաձևի մասին լսումներին
Բելգիայի դաշնային խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ ապրիլի 2-ին տեղի կունենան լսումներ Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ բանաձևի շուրջ, որն ամիսներ առաջ առաջարկվել
ՀՅԴ Հայ դատի Եվրոպայի գրասենյակը ողջունում է Շվեյցարիայի խորհրդարանի որոշումը
Մարտի 18-ին Շվեյցարիայի Դաշնային ժողովի վերին պալատը՝ Կանտոնների խորհուրդը, ընդունեց № 24.4259 որոշումը՝ «Խաղաղության ֆորում Լեռնային Ղարաբաղի համար․ հնարավորություն տալ հայերի